Ostatni dzień wysyłki paczek przed Świętami Bożego Narodzenia to 19 grudnia. Następne dni wysyłki to 27 i 28 grudnia. W nowym Roku startujemy 2 stycznia 2018.

100 g - Płatki dębowe mocno opiekane

Stara cena: 11.49 W promocji: 9.50 Brak rabatu: 0% Jak zdobyć rabat?
Ocena łączna: 5 / 5 Bazując na 1 opinii.
Ocena: 100 g - Płatki dębowe mocno opiekane - 5/5
Koszty dostawy
Dostępność: Produkt jest na stanie

Płatki mocno opiekane (chipsy  dębowe) podnoszą ogólny charakter, bukiet i aromat win, wzmagają kolor. Poprawiają bukiet, dodają efektu kawy + przypieczenia.

Doskonale nadają się do uzyskania efektu „starego”, dojrzałego wina. Przydają się do tworzenia własnych koniaków, whisky i wódek gatunkowych.

Jeśli chodzi o destylaty doskonale nadają się do wyrobu alkoholi z wyrazistym smakiem: koniaków, whisky, starek czy bourbonów. Ze względu na ich moc, na tych płatkach dębowych pożądany efekt uzyskiwany jest najszybciej.

Wykres smaku płatków dębowych mocno opiekanych:

 Wykres smaku płatków dębowych mocno opiekanych:


Ogólne informacje o płatkach:
Chipsy dębowe, oferowane w naszym sklepie są importowane od największego w Europie francuskiego producenta płatków dębowych. Wytwarzane są z najlepszych gatunków francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie - Quercus sessiflora oraz Quercus robur - bezpośrednio z francuskich lasów.  Przed procesem produkcji drewno jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy. Płatki posiadają wszelkie unijne certyfikaty do stosowania ich w przemyśle alkoholowym.

Sposób użycia płatków:
20g na 5 do 10l alkoholu.
Płatki dębowe dodajemy w ilości 2 - 4g na 1 litr alkoholu w celu jego „postarzenia” (polepszenia, nadania charakteru) na czas 3 - 6 tygodni. Destylaty należy rozcieńczać do mocy spożywczej przed dodaniem płatków.

Płatki dębowe można wykorzystać do alkoholi domowych takich jak destylaty, wina, miody oraz nalewki. Nadają lekko złoty kolor i zmniejszają niechciane zapachy w mocniejszych alkoholach.
 

UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.


Waga (w kg):

0.1

Ostatnie opinie o 100 g - Płatki dębowe mocno opiekane: (Czytaj wszystkie opinie)
  • Dodałam je do wina w trakcie fermentacji, ale tylko garść, wspaniale odały posmak dębiny.
    Ocena: 100 g - Płatki dębowe mocno opiekane - 5/5 (5/5)
Dodaj własną opinie o produkcie: