0

Ostatni dzień wysyłki paczek przed Świętami Bożego Narodzenia to środa 19 grudnia 2018.

Korek aglomerowany 23x38 mm, ciemny, 10 sztuk

Korek aglomerowany 23x38 mm, ciemny, 10 sztuk

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 2,80 PLN 2,28 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Punkty: Za zakup: 2, zakup za punkty: 0
Opis produktu

Uniwersalny korek aglomerowany w kolorze ciemnym.

Cena dotyczy 10 sztuk korka.
Nadruk - kiść winogron.
Wymiary: 23x38mm

Korki są silikonowane i produkowane na "świeżo" co sprawia, że dużo łatwiej dają się korkować od innych.

Zalecany czas przechowywania w butelkach z winem do 2lat. Trwałość po tym okresie zależna od warunków przechowywania.
Do korkowania niezbędna jest  korkownica. Generalnie nasze korki nie wymagają wcześniejszego parzenia. Jednak w przypadku użycia bardzo prostych korkownic, korki można wcześniej przygotować (zmiękczyć) poprzez zanurzenie na 20-30 sekund w gorącej wodzie (nie należy korków gotować!).
Po zakorkowaniu, butelki powinny pozostać w pozycji pionowej na 24h (w tym czasie korki dopasują się do szyjek butelek) następnie moźna je przenieść do piwnicy i ułożyć poziomo (tak by korek był zamoczony).

KOREK jest jednym z najlepszych surowców roślinnych stworzonych przez naturę.

Pozyskuje się go z kory dębu korkowego uprawianego w krajach strefy śródziemnomorskiej. Kora korkowa odznacza się lekkością, niską gęstością, elastycznością, izoluje od upału, dźwięków, drgań i elektryczności.

85% objętości komórkowej korka stanowi gaz, który zapewnia mu wyjątkową elastyczność, pozwalając zmniejszyć jego objętość w trakcie sprężania i szybko ją odzyskać, gdy proces ten ustanie.

Kora z drzewa korkowego jest odporna na różne procesy destrukcyjne, nie podlega procesom gnicia, nie przepuszcza płynów i gazów. Żaden inny produkt, ani naturalny ani sztuczny, nie dorównuje jej właściwościami. Dlatego właśnie jest jedynym materiałem do produkcji korków do butelek, a jej rola w przemyśle winiarskim jest nieoceniona. Naturalny korek, bez toksycznych składników, bez zapachu i smaku zapewnia trwałość win oraz ich prawidłowe dojrzewanie i starzenie się, szczególnie w okresie mniej lub bardziej przedłużonego odpoczynku w butelkach, kiedy rozwija się ich bukiet, walory zapachowe.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem