Zawsze warto zajrzeć do działu PROMOCJE!

Drożdże Szlacheckie Turbo 48

Drożdże Szlacheckie Turbo 48
Cena: 11,89 PLN 9,67 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Punkty: Za zakup: 11, zakup za punkty: 0
Ilość:
Opis

Drożdże Szlacheckie Typu Turbo 48 to:

najwyższej jakości drożdże gorzelnicze stworzone do nastawów cukrowych lub glukozowych. Charakteryzuje je wysoka kultura pracy ze zmniejszoną ilością wydzielanych ubocznych produktów fermentacji (tzw.fuzli).

Fermentacja przebiega burzliwie, nie należy stosować szczelnie zamkniętych pokryw w pojemnikach fermentacyjnych. Czas fermentacji w zależności od temperatury otoczenia od 3 do 5 dni.

Jedna paczka drożdży zawiera drożdże, pożywkę i mikroelementy pozwalające przefermentować  6 kg cukru lub 7 kg glukozy w ciągu 3 dni.

Zwiększona ilość cukru lub glukozy spowoduje wydłużenie czasu fermentacji.  Należy wówczas porporcjonalnie zwiększyć ilość wody.

Tolerancja alkoholu do 20%. Masa netto 135 g.  Wyprodukowane w UE.

TEST DROŻDŻY SZLACHECKICH TYPU TURBO 48

Drożdże Szlacheckie Jan Okowita poleca

Drożdże są jednokomórkowymi grzybami, które w stosownej temperaturze oraz przy zastosowaniu pożywki składającej się z cukrów prostych, prowadzą fermentację alkoholową, która najczęściej odbywa się w warunkach beztlenowych. Proces ten polega na przetwarzaniu cukrów prostych przy udziale enzymów produkowanych przez drożdże w etanol oraz dwutlenek węgla. W czasie fermentacji powstają również inne substancje chemiczne, jak estry czy wyższe alkohole, które nadają trunkom określonego aromatu.

Za sprawą powszechnej dostępności różnego rodzaju odmian drożdży szlachetnych, każdy z nas może pokusić się w łatwy sposób o samodzielne wykonanie zacieru, z którego następnie wytworzymy domowej roboty alkohol. Może być to zarówno bimber, jak i whisky, koniak czy wódka. 

Etapy przygotowania

Pierwszy krok do wykonania zacieru to nastaw. W zależności od preferencji i możliwości, przygotować możemy nastaw cukrowy, zbożowy lub owocowy. Będzie on posiadał wpływ na smak, a po części również na moc przygotowywanego przez nas trunku (drugi z parametrów zależy głównie od ilości zastosowanego cukru i odporności drożdży na moc alkoholu – niektóre z nich są mniej odporne, co sprawia, że proces fermentacji ustaje już po osiągnięciu niewielkiego stężenia alkoholu w zacierze).

Zastosowanie drożdży gorzelniczych jest w praktyce bardzo proste – po uprzednim przygotowaniu nastawu dodajemy odpowiednią ilość cukru, a następnie dodajemy drożdże, które niemalże natychmiast rozpoczną swój właściwy proces fermentacji. W naszym sklepie możecie się zaopatrzyć między innymi w wysokiej jakości drożdże Szlacheckie z linii Jan Okowita poleca.Słowa kluczowe: drozdze, drozdze t48, drożdże turbo, drożdże gorzelniane, gorzelnicze alcotec, do cukru alcotec, drożdże jan okowita, drożdze szlacheckie do bimbru, drożdże szlacheckie producent, producent jan okowita, polskie drożdże, polski producent drożdży

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Darmowa wysyłka
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 1 699,00 PLN 1 381,30 PLN netto
Cena: 1 400,00 PLN 1 138,21 PLN netto
Najniższa cena towaru w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 699,00 PLN
Szybki podgląd
Cena: 7,64 PLN 6,21 PLN netto
Darmowa wysyłka
Szybki podgląd
Cena: 1 599,00 PLN 1 300,00 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 34,00 PLN 27,64 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 33,99 PLN 32,37 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 202,85 PLN 164,92 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 8,49 PLN 6,90 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 11,94 PLN 11,06 PLN netto

Dlaczego warto nam zaufać?

10 lat doświadczenia
Ponad 10 lat
doświadczenia
100% polska firma
Towar widoczny
w sklepie jest
dostępny od ręki
Szybka i tania dostawa
Tania dostawa
Szybka realizacja
100% polska firma
Certyfikat dbałości
o prawa konsumenta
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne
zakupy
Rabaty i punkty
Atrakcyjne rabaty
Punkty lojalnościowe
Fachowe doradztwo
Fachowe doradztwo
i pomoc
100% polska firma
100%
polska firma
Zamknij
Potrzebna pomoc?Oddzwonimy!