Uwaga! InPost przestaje wysyłać powiadomienia SMS o nadejściu paczki do paczkomatu.
Prosimy sprawdzać status przesyłki w poczcie mailowej lub w aplikacji InPost.

Destylator Academic PRO N 30 litrów

Darmowa wysyłka
Destylator Academic PRO N 30 litrów
Cena: 5 200,00 PLN 4 227,64 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Punkty: Za zakup: 5200, zakup za punkty: 0
Ilość:
Opis

Przedstawiamy Państwu destylator marki V.S.O.P. Technika.

Model: Academic PRO N 30L

O ile proces klasycznej destylacji nie jest procesem zbyt skomplikowany technicznie, to proces rektyfikacji (pozyskiwanie od pierwszej do ostatniej kropli wysokich stężeń destylatu) najczęściej wymaga od użytkownika sporej wiedzy na ten temat, poświęcenia pewnej ilości własnego, często cennego czasu w celu nadzoru pracy urządzenia jak również, dbania o bezpieczeństwo przeprowadzanego procesu.

Pomocny dla Użytkownika ceniącego swój czas oraz bezpieczeństwo, jest zestaw Academic PRO N 30L.

Oferowany zestaw doskonale sprawdza się w domowych warunkach. Dzięki niewielkim gabarytom (1220mm wysokości), urządzenie może zagościć  w każdej kuchni, piwnicy, kotłowni gdzie dysponujemy odpowiednią wysokością, dostępem do wody oraz prądu 230V.

Tworząc urządzenia marki V.S.O.P. Technika dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. Dlatego zapewniamy im najwyższy standard zabezpieczeń dostępny na Polskim rynku, dzięki czemu mamy pewność, że cały proces będzie wykonany w sposób właściwy i bezpieczny.

Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym przebiegiem destylacji czuwa opracowane przez V.S.O.P. Technika sterowanie PRO nadzorujące pracę urządzenia.

Urządzenia przechodzą drobiazgową kontrolę jakości przed oddaniem ich użytkownikowi. Urządzenia ze stali kwasoodpornej są spawane metodą TIG w osłonie czystego argonu. Wszystkie elementy przed spawaniem są idealnie dopasowywane, a po spawaniu oczyszczane, wytrawiane, pasywowane i polerowane.

BEZPIECZEŃSTWO:

Model Academic PRO N posiada następujące zabezpieczenia:

- przed wybuchem

- przed przegrzaniem grzałek

- przed przegrzaniem destylowanego wsadu

- przed uruchomieniem bez wsadu (z pustym lub niedostatecznie napełnionym zbiornikiem)

- przed odkryciem grzałek w czasie pracy

- przed niekontrolowanym wydestylowaniem przedgonów (program)

- przed niekontrolowanym wydestylowaniem pogonów (program)

- przed niekontrolowanym wydestylowaniem wody (program)

- przed przypadkowym wzrostem ciśnienia w zbiorniku

- przed przypadkowym wzrostem ciśnienia w kolumnie

WYPOSAŻENIE:

W skład zestawu wchodzi:

- Zbiornik ogrzewany elektrycznie w otulinie termoizolacyjnej o pojemności 30L z automatyką  PRO

- Kolumna rektyfikacyjna Academic z automatyką PRO

- Miedziany filtr katalityczny FK 20

- wąż do wody o długości 10-15mb zależnie od wysokości zestawu destylacyjnego do podłączenia i odprowadzenia wody

- wąż sylikonowy do odbioru destylatu 1mb (z czystego silikonu laboratoryjnego)

- zapasowe uszczelki do czujników sylikonowych oraz uszczelnienie kolumny

- bogato ilustrowaną instrukcję obsługi z kartą gwarancyjną oraz licznymi poradami

(w instrukcji są zawarte dodatkowe opisy jak przygotować nastaw, jak wymienić lub zregenerować wkład filtra miedzianego, wkład filtra katalitycznego oraz o jakie wyposażenie dodatkowe można rozbudować omawiany zestaw destylacyjny).

Zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności całkowitej 30L, wyposażony w zespół sterujący typu PRO. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, urządzenie zawsze poczeka na użytkownika z kolejnym etapem destylacji, przez co nigdy nie zaskoczy nas wypływający przedgon, pogon, czy woda destylowana.

Siłą napędową zbiornika jest grzałka o mocy maksymalnej 4500W (dokładnie 3x1500W). Duża moc grzewcza zalecana jest do szybkiego rozgrzania zbiornika (ok. 20-25 min). W momencie osiągnięcia temperatury 80-82 st. C. wymagana moc grzewcza to ok. 900W.

Dla wygody użytkownika, zbiornik został wyposażony w króćce zalewowo – spustowe. Nie musisz już odkręcać gorącej kolumny, w celu wylania bądź uzupełnienia cieczy narażając się przy tym na poparzenia. Teraz wystarczy otworzyć odpowiedni zawór w celu uzupełnienia bądź spuszczenia cieczy.

Zbiornik wyposażony jest w czujnik, zabezpieczający przed niekontrolowanym uruchomieniem grzałek przy pustym zbiorniku. Dodatkowo zbiornik posiada zabezpieczenie ciśnieniowe. W momencie przypadkowego wzrostu ciśnienia powyżej 1,5 bara zabezpieczenie wyrówna ciśnienie w celu uniknięcia dalszego wzrostu ciśnienia. Urządzenie jest typu otwartego (bezciśnieniowe), ale zastosowane zabezpieczenia mają chronić urządzenie i użytkownika przed błędami użytkownika. W sytuacji w której wlejemy nieklarowny ferment z osadami i ciałami stałymi, może dojść do zapchania się podstawy kolumny destylacyjnej, w wyniku czego może nastąpić wzrost ciśnienia w zbiorniku.

 Zbiornik jest zaizolowany otuliną kauczukową, przez co cykl destylacji został skrócony do minimum. Średni czas pełnego cyklu trwa 3 godziny i 30min Na pełny cykl składa się: rozgrzewanie, stabilizacja i odbiór przedgonów, odbiór destylatu właściwego, odbiór pogonów.

Kolumna rektyfikacyjna model Academic wyposażona w nowoczesny reflux ultra mini sterowany za pomocą automatyki  PRO opracowanej przez V.S.O.P. Technika.

W kolumnie znajdziemy wkład (wypełnienie spiralne) ze stali kwasoodpornej dające łącznie 6,8HETP (łącznie z filtrem katalitycznym), co w połączeniu z niezawodną automatyką PRO, daje nam gwarancję uzyskania destylatu o wysokiej jakości oraz stężenia. Od pierwszej do ostatniej kropli uzyskujemy destylat na stałym poziomie 91%-96% (to użytkownik decyduje o stężeniu destylatu poprzez odpowiednie ustawienie automatyki PRO). Całość została wykonana ze stali kwasoodpornej 316N dzięki temu materiał z którego zostało wyprodukowane urządzenie nie wchodzi w reakcję z oparami destylatu. Kolumna została wyposażona w zabezpieczenie ciśnieniowe działające identycznie jak w zbiorniku (w przypadku gdy zapcha się wężyk odpływu destylatu, zostanie zagięty lub zaciśnięty, nastąpi wzrost ciśnienia w układzie odbioru destylatu i kolumnie rektyfikacyjnej – wtedy również zadziała bezpiecznik ciśnienia zamontowany w kolumnie). Chłodnica kolumny wykonana jest w technologii wielowrzecionowej (nie jest ani spiralna ani Liebiga) co finalnie przekłada się na dużą wydajność chłodzenia przy stosunkowo niedużym zapotrzebowaniu w wodę (średnio urządzenie zużywa niecałe 40L wody na godzinę a w okresie jesienno-zimowym nawet 10L/h ). Do zestawu dołączony jest miedziany filtr katalityczny FK20, którego zadaniem jest oczyszczanie oparów destylatu z niepożądanych związków kwasopozytywnych (siarczków i kwasów fuzlowych) co przekłada się na jeszcze wyższą jakość destylatu.

Przebieg procesu:

Urządzenie podłączamy do prądu oraz wody.

Na automatyce zbiornika ustawiamy temperaturę rozgrzewania 80C.

Potencjometr mocy grzewczej ustawiamy na 7 (moc 4500W). Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom grzałka zacznie grzać dopiero po zalaniu odpowiedniej ilości cieczy.

Zalewamy zbiornik sklarowanym wsadem. Następuje automatyczne uruchomienie grzałki. W czasie rozgrzewania wsadu nie musimy nadzorować pracy urządzenia. Po osiągnięciu zadanej temperatury zespół sterujący PRO wstrzyma dalsze rozgrzewanie, przejdzie w stan dogrzewania czekając na kolejne instrukcje użytkownika.

Następnie na automatyce zbiornika ustawiamy temperaturę 94,5C, zmniejszamy moc grzewczą z 7 (4500W) na 2-3 (ok. 900W).

Urządzenie zacznie dalej się rozgrzewać, wytwarzając przedgon, odlewamy w ilości 150-200ml (tzn. przekładamy wężyk odbioru destylatu do naczynia na przedgon). Po odebraniu przedgonu przekładamy wężyk sylikonowy do większego naczynia w celu odbioru destylatu właściwego.

Podczas odbioru destylatu właściwego automatyczny zespół sterujący kolumny czuwa nad zapewnieniem odpowiednich parametrów destylatu oraz reguluje pobór wody. Po upewnieniu się, że parametry procentowe destylatu są w normie, dalszy nadzór nad urządzeniem nie jest potrzebny. Po osiągnięciu zadanej temperatury w zbiorniku zestaw wstrzyma pracę, przejdzie w stan czuwania z minimalnym i okresowym dogrzewaniem zbiornika czekając na decyzję czy kończymy pracę czy chcemy odebrać pogon.

Jeśli chcemy odebrać pogon wprowadzamy kolejny pułap temperatury 97,5C. na sterowniku zbiornika.

Przekładamy wężyk odbioru destylatu do innego naczynia i odbieramy pogon (z reguły 300-500ml). Po osiągnięciu zadanej temperatury urządzenie wstrzyma dalsze rozgrzewanie i przejdzie w stan czuwania. Wtedy urządzenie można wyłączyć z prądu.

DANE I PARAMETRY TECHNICZNE:

Dane techniczne zestawu Academic PRO N.

Grzałka kwasoodporna o mocy maksymalnej: 4500W (łącznie 3 grzałki x 1500W każda)

Płynna regulacja mocy grzewczej w zakresie 0-4500W. Zalecane zabezpieczenie nadprądowe (bezpiecznik) to 20A. Urządzenie może pracować z mniejszym zabezpieczeniem 10A-16A ale w takim przypadku należy ustawić mniejszą moc grzewczą na potencjometrze.

Pojemność całkowita zbiornika: 30L.

Zalecana ilość wsadu w zbiorniku: minimalna 20L, maksymalna 27L.

Wysokość całkowita: 1220mm.

Ilość HETP: 6,8 łącznie z filtrem katalitycznym

Średnie zużycie wody na godzinę: 40L. (minimum 10L/h)

Uśredniona wydajność na godzinę: ok. 1,0L.

Stężenie destylatu w zależności od ustawień wprowadzonych na sterowniku: minimum 90% / średnio 93- 94% / max 96%

Czas rozgrzewania wsadu w zbiorniku dla 27L przy użyciu 4500W: ok. 20-25min.

Czas odbioru przedgonu, destylatu właściwego, pogonów dla wsadu 27L: ok. 2 godziny i 10min.

Całkowity czas pracy z wsadem 27L w zbiorniku: ok. 3 godziny 30min.

Urobek z jednego cyklu pracy dla nastawu fermentacyjnego o mocy 16%: 4,1L o mocy 94%

Nasza firma ciągle pracuje nad ulepszaniem obecnych już rozwiązań jak i tworzy coraz to nowsze, co sprawia, że jesteśmy dumni ze swoich osiągnięć i pewni tego, że wytwarzane przez nas urządzenia są w pełni dla Państwa bezpieczne, a Państwu pozostaje tylko oddać się swojemu hobby i cieszyć się z uzyskiwanych efektów pracy naszych urządzeń.

W instrukcji obsługi są załączone kopie atestów PZH, badań chromatograficznych potwierdzających, że uzyskiwany destylat jest zgodny z Polskimi Normami PN dla spirytusu rektyfikowanego. Urządzenia sterujące, elektronika i automatyka posiada klasę szczelności (odporności na zalanie) minimum IP54

GWARANCJA

Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie klienta oraz wysoka jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów. Dlatego dostarczamy wysokiej klasy i jakości urządzenia z najlepszych, atestowanych materiałów, pozwalających uzyskać wysokiej jakości destylaty bezpieczne dla zdrowia. Stosujemy szeroki wachlarz zabezpieczeń, dzięki czemu nasze produkty są bezpieczne dla życia, zdrowia i majątku użytkowników. W połączeniu z wysokimi standardami obsługi, serwisu i wsparcia technicznego oraz najdłuższej, najszerszej i najlepszej pod każdym względem gwarancji, zapewniamy najwyższe zadowolenie naszych klientów. Poniżej przedstawiamy szczegółowy zakres gwarancji na urządzenia V.S.O.P.

3 lata gwarancji na całe urządzenie (door to door).

10 lat gwarancji nowoczesności (w ramach tej gwarancji nasi klienci mogą rozbudowywać i modernizować posiadane urządzenie przez minimum 10 lat zastosowując najnowocześniejsze zdobycze techniki w destylacji)

2 lata gwarancji na bezpłatną wymianę urządzenia (klient ma prawo wymienić używane urządzenie na inny wyższy model dopłacając jedynie różnicę w cenie - szczegóły tej gwarancji dostępne są w materiałach producenta na serwerze V.S.O.P. Technika)

Dożywotnia gwarancja na medium olejowe (stosowane w urządzeniach z płaszczem olejowym)

Wsparcie techniczne klienta (osobiście w siedzibie producenta, telefonicznie/via mail)

Pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Naprawy i wymiany w serwisie producenta odbywają się niezwłocznie, często od ręki lub w czasie jednego dnia. „Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać”.

Gwarancja dla wszelkich podmiotów gospodarczych i osób prowadzących działalność gospodarczą wykorzystujących urządzenie do celów komercyjnych wynosi 12 miesięcy z wyłączeniem bezpłatnej wymiany używanego urządzenia na nowe.Słowa kluczowe: destylator do bimbru, destylator 30l do spirytusu, w czym pędzicie, polecana aparatura do bimbru, aparatura do bimbru dyskretna dostawa, aparatura do bimbru online, aparatura do bimbru od ręki

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Szybki podgląd
Cena: 34,92 PLN 28,39 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 27,18 PLN 22,10 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 39,00 PLN 31,71 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 8,49 PLN 6,90 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 19,90 PLN 16,18 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 64,58 PLN 52,50 PLN netto
Darmowa wysyłka
Nowość
Bestseller
Szybki podgląd
Cena: 380,00 PLN 308,94 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 4,99 PLN 4,06 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 46,90 PLN 38,13 PLN netto

Dlaczego warto nam zaufać?

10 lat doświadczenia
Ponad 10 lat
doświadczenia
100% polska firma
Towar widoczny
w sklepie jest
dostępny od ręki
Szybka i tania dostawa
Tania dostawa
Szybka realizacja
100% polska firma
Certyfikat dbałości
o prawa konsumenta
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne
zakupy
Rabaty i punkty
Atrakcyjne rabaty
Punkty lojalnościowe
Fachowe doradztwo
Fachowe doradztwo
i pomoc
100% polska firma
100%
polska firma
Zamknij
Potrzebna pomoc?Oddzwonimy!