Korek aglomerowany 23x38 mm, jasny, 10 sztuk

Twoja cena: 2.50 Brak rabatu: 0% Jak zdobyć rabat?
Ocena łączna: 5 / 5 Bazując na 1 opinii.
Ocena: Korek aglomerowany 23x38 mm, jasny, 10 sztuk - 5/5
Koszty dostawy
Dostępność: Produkt jest na stanie

Uniwersalny korek aglomerowany w kolorze jasnym.

Cena dotyczy 10 sztuk korka.
Nadruk - kiść winogron.
Wymiary: 23x38mm

Korki są silikonowane i produkowane na "świeżo" co sprawia, że dużo łatwiej dają się korkować od innych.

Zalecany czas przechowywania w butelkach z winem do 2lat. Trwałość po tym okresie zależna od warunków przechowywania.
Do korkowania niezbędna jest korkownica. Generalnie nasze korki nie wymagają wcześniejszego parzenia. Jednak w przypadku użycia bardzo prostych korkownic, korki można wcześniej przygotować (zmiękczyć) poprzez zanurzenie na 20-30 sekund w gorącej wodzie (nie należy korków gotować!).
Po zakorkowaniu, butelki powinny pozostać w pozycji pionowej na 24h (w tym czasie korki dopasują się do szyjek butelek) następnie moźna je przenieść do piwnicy i ułożyć poziomo (tak by korek był zamoczony).

KOREK jest jednym z najlepszych surowców roślinnych stworzonych przez naturę.

Pozyskuje się go z kory dębu korkowego uprawianego w krajach strefy śródziemnomorskiej. Kora korkowa odznacza się lekkością, niską gęstością, elastycznością, izoluje od upału, dźwięków, drgań i elektryczności.

85% objętości komórkowej korka stanowi gaz, który zapewnia mu wyjątkową elastyczność, pozwalając zmniejszyć jego objętość w trakcie sprężania i szybko ją odzyskać, gdy proces ten ustanie.

Kora z drzewa korkowego jest odporna na różne procesy destrukcyjne, nie podlega procesom gnicia, nie przepuszcza płynów i gazów. Żaden inny produkt, ani naturalny ani sztuczny, nie dorównuje jej właściwościami. Dlatego właśnie jest jedynym materiałem do produkcji korków do butelek, a jej rola w przemyśle winiarskim jest nieoceniona. Naturalny korek, bez toksycznych składników, bez zapachu i smaku zapewnia trwałość win oraz ich prawidłowe dojrzewanie i starzenie się, szczególnie w okresie mniej lub bardziej przedłużonego odpoczynku w butelkach, kiedy rozwija się ich bukiet, walory zapachowe.

Waga (w kg):

0.06

Ostatnie opinie o Korek aglomerowany 23x38 mm, jasny, 10 sztuk: (Czytaj wszystkie opinie)
  • dobre i na prawdę tanie korki, na allegro drogo! dzięki pozdrawiam :)
    Ocena: Korek aglomerowany 23x38 mm, jasny, 10 sztuk - 5/5 (5/5)
Dodaj własną opinie o produkcie: