20 g - Płatki dębowe średnio opiekane

Twoja cena: 2.90 Brak rabatu: 0% Jak zdobyć rabat?
Ocena łączna: 5 / 5 Bazując na 1 opinii.
Ocena: 20 g - Płatki dębowe średnio opiekane - 5/5
Koszty dostawy
Dostępność: Produkt jest na stanie

Płatki średnio opiekane (chipsy  dębowe):

  Podnoszą ogólny charakter, bukiet i aromat win, wzmagają kolor, podkreślają owocowość win, dodają aromaty drzewne i ziemiste. W mniejszym stopniu dodają tanin do wina niż płatki lekko opiekane. Poprawiają bukiet, dodają efektu "karmel + toffee". 

Doskonale nadają się do uzyskania efektu „starego”, dojrzałego wina. Przydają się do tworzenia własnych koniaków, whisky i wódek gatunkowych.

Jeśli chodzi o destylaty doskonale nadają się do wyrobu alkoholi z wyrazistym smakiem: koniaków, whisky, starek czy bourbonów. Ze względu na ich moc, na tych płatkach dębowych pożądany efekt uzyskiwany jest najszybciej.

 

Wykres smaku płatków dębowych średnio opiekanych:


Wykres smaku płatków dębowych średnio opiekanych:


 

Ogólne informacje o płatkach:

 
Chipsy dębowe, oferowane w naszym sklepie są importowane od największego w Europie francuskiego producenta płatków dębowych. Wytwarzane są z najlepszych gatunków francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie - Quercus sessiflora oraz Quercus robur - bezpośrednio z francuskich lasów.  Przed procesem produkcji drewno jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy. Płatki posiadają wszelkie unijne certyfikaty do stosowania ich w przemyśle alkoholowym.Sposób użycia płatków (20g na 5 do 10l alkoholu):

Płatki dębowe dodajemy w ilości 2 - 4g na 1 litr alkoholu w celu jego „postarzenia” (polepszenia, nadania charakteru) na czas 3 - 6 tygodni. Destylaty należy rozcieńczać do mocy spożywczej przed dodaniem płatków.

Płatki dębowe można wykorzystać do alkoholi domowych takich jak destylaty, wina, miody oraz nalewki. Nadają lekko złoty kolor i zmniejszają niechciane zapachy w mocniejszych alkoholach.

UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.


Waga (w kg):

0.02

Ostatnie opinie o 20 g - Płatki dębowe średnio opiekane: (Czytaj wszystkie opinie)
  • Dobrze wywarzone płatki, poleżały z wodeczką pół roku i wyszła bomba!
    Ocena: 20 g - Płatki dębowe średnio opiekane - 5/5 (5/5)
Dodaj własną opinie o produkcie: