20 g - Płatki dębowe lekko opiekane

Twoja cena: 2.90 Brak rabatu: 0% Jak zdobyć rabat?
Ocena łączna: 5 / 5 Bazując na 1 opinii.
Ocena: 20 g - Płatki dębowe lekko opiekane - 5/5
Koszty dostawy
Dostępność: Produkt jest na stanie

Płatki lekko opiekane:

W mniejszym stopniu dodają tanin do wina od płatków naturalnych, natomiast mocniej podkreślają moc wina, świeżość i owocowość. Stabilizują kolor win czerwonych i podkreślają aromaty owoców użytych do produkcji wina.

Wykres smaku płatków dębowych lekko opiekanych:


Wykres smaku płatków dębowych lekko opiekanych:


Ogólne informacje o płatkach:

 Chipsy dębowe, oferowane w naszym sklepie są importowane od największego w Europie francuskiego producenta płatków dębowych. Wytwarzane są z najlepszych gatunków francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie - Quercus sessiflora oraz Quercus robur - bezpośrednio z francuskich lasów.  Przed procesem produkcji drewno jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy. Płatki posiadają wszelkie unijne certyfikaty do stosowania ich w przemyśle alkoholowym.

 

Sposób użycia płatków (20g na 5 do 10l alkoholu):

Płatki dębowe dodajemy w ilości 2 - 4g na 1 litr alkoholu w celu jego „postarzenia” (polepszenia, nadania charakteru) na czas 3 - 6 tygodni. Destylaty należy rozcieńczać do mocy spożywczej przed dodaniem płatków.

Płatki dębowe można wykorzystać do alkoholi domowych takich jak destylaty, wina, miody oraz nalewki. Nadają lekko złoty kolor i zmniejszają niechciane zapachy w mocniejszych alkoholach.

UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.


Waga (w kg):

0.02

Ostatnie opinie o 20 g - Płatki dębowe lekko opiekane: (Czytaj wszystkie opinie)
  • Towar zgodny z opisem, szybka dostawa, miły i solidny kontakt, polecam.
    Ocena: 20 g - Płatki dębowe lekko opiekane - 5/5 (5/5)
Dodaj własną opinie o produkcie: