Ostatni dzień wysyłki paczek przed Świętami Bożego Narodzenia to 19 grudnia. Następne dni wysyłki to 27 i 28 grudnia. W nowym Roku startujemy 2 stycznia 2018.

Koncentrat OLD Baltimore Scotch Whisky 250 ml

Twoja cena: 48.00 Brak rabatu: 0% Jak zdobyć rabat?
Koszty dostawy
Dostępność: Produkt jest na stanie

Zaprawka OLD Baltimore Whisky  to oparta na naturalnych składnikach zaprawka do alkoholu. W prosty sposób pozwala uzyskać smak klasycznej whisky znutą dymu i dębowej beczki. 

Jak używać zaprawki OLD Baltimore ?

Zaprawka o pojemności 250 ml pozwala na przygotowanie 7,5 litra domowej whisky. Do gąsiorka wlewamy zaprawkę i  uzupełnieniamy alkoholem o właściwej mocy. Kilkakrotnie mieszamy. Można dodać niewielką ilość cukru według upodobań smakowych.

Produkt jest gotowy w ciągu 24 godzin.

Uwaga: produkt zawiera drobinki pyłu dębowego. W celu usunięcia lekkego zmętnienia należy po rozcieńczeniu przefiltrować przez sączki filtracyjne.

 

Zalety zaprawek smakowych:

 •  prostota przyrządzenia
 •  niski koszt uzyskania wódki smakowej
 •  możliwość spróbowania wielu markowych alkoholi
 •  tanie uzupełnienie domowego barku

 

Wyprodukowane w Szwecji.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas mieszania zaprawek do alkoholi, należy zastosować się do pewnych sprawdzonych, praktycznych sposobów, które znacząco podniosą walory smakowe alkoholu. Otrzymany alkohol będzie niemal nie do odróżnienia od oryginalnego:

 1. Jeżeli do przygotowywania zaprawek używamy spirytusu sklepowego, to należy pozwolić aby spirytus z wodą „przegryzł” się odpowiednio długo. Teoretycznie przyjmuje się, że wystarczą 24h, natomiast praktycznie zaleca się aby spirytus „przegryzał” się nawet kilka tygodni. Z biegiem czasu, ostre smaki spirytusowe znacznie łagodnieją.
 2. Po rozrobieniu zaprawki, dobrze jest aby taki alkohol również „przegryzł” się odpowiednio długo. Z reguły w instrukcji zapisane jest, że zaprawka jest gotowa do 24h po jej rozrobieniu, praktycznie lepiej jest pozostawić taki alkohol na minimum tydzień – 2 tygodnie. Z rozmów z naszymi Klientami wiemy, że po kilku miesiącach od rozrobienia, zaprawki nabierają głębszego smaku. Generalnie im dłużej – tym lepiej.
 3. Pamiętamy o wypłukaniu buteleczki z zaprawką po jej odlaniu do butelki. Spora część zaprawki osadza się na ściankach, w tym celu należy wypłukać buteleczkę alkoholem używanym do rozrabiania i dodać do całości.
 4. Jeżeli w instrukcji jest podane, że zaprawkę należy połączyć z cukrem i alkoholem, to dobrze jest, aby cukru nie dodawać w formie sypkiej bezpośrednio do butelki (trudno jest go dobrze rozpuścić). Dobrze jest aby określoną ilość cukru rozpuścić w rondelku w jak najmniejszej ilości wody (wody należy wtedy dodawać po łyżeczce i uważać by się cukier nie przypalił) i po jego wystudzeniu wymieszać w butelce z zaprawką i alkoholem.
 5. Bardzo dobre rezultaty daje dodawanie do zaprawki oryginalnego alkoholu, np.: rozrabiając zaprawkę whisky, warto jest dodać do rozrabianej zaprawki 25-50ml oryginalnej whisky.
 6. Wybieraj zaprawki renomowanych, sprawdzonych marek: zaprawki do alkoholi STRAND, zaprawki do alkoholi PRESTIGE.
 7. Podawać alkohol na stół w butelce po oryginalnym alkoholu. Jest to pewien trik działający na podświadomość pijącego.
Waga (w kg):

0.4

Brak opini do produktu.
Dodaj własną opinie o produkcie: