Ostatni dzień wysyłki paczek przed Świętami Bożego Narodzenia to 19 grudnia. Następne dni wysyłki to 27 i 28 grudnia. W nowym Roku startujemy 2 stycznia 2018.

100 g - Płatki dębowe średnio opiekane

Stara cena: 11.49 W promocji: 9.90 Brak rabatu: 0% Jak zdobyć rabat?
Ocena łączna: 3 / 5 Bazując na 2 opiniach.
Ocena: 100 g - Płatki dębowe średnio opiekane - 3/5
Koszty dostawy
Dostępność: Produkt jest na stanie

Płatki średnio opiekane (chipsy  dębowe) podnoszą ogólny charakter, bukiet i aromat win, wzmagają kolor, podkreślają owocowość win, dodają aromaty drzewne i ziemiste. W mniejszym stopniu dodają tanin do wina niż płatki lekko opiekane. Poprawiają bukiet, dodają efektu "karmel + toffee". 

Doskonale nadają się do uzyskania efektu „starego”, dojrzałego wina. Przydają się do tworzenia własnych koniaków, whisky i wódek gatunkowych.

Jeśli chodzi o destylaty doskonale nadają się do wyrobu alkoholi z wyrazistym smakiem: koniaków, whisky, starek czy bourbonów. Ze względu na ich moc, na tych płatkach dębowych pożądany efekt uzyskiwany jest najszybciej.

 

Wykres smaku płatków dębowych średnio opiekanych:

Wykres smaku płatków dębowych średnio opiekanych:


Ogólne informacje o płatkach:
Chipsy dębowe, oferowane w naszym sklepie są importowane od największego w Europie francuskiego producenta płatków dębowych. Wytwarzane są z najlepszych gatunków francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie - Quercus sessiflora oraz Quercus robur - bezpośrednio z francuskich lasów.  Przed procesem produkcji drewno jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy. Płatki posiadają wszelkie unijne certyfikaty do stosowania ich w przemyśle alkoholowym.

Sposób użycia płatków:
20g na 5 do 10l alkoholu.
Płatki dębowe dodajemy w ilości 2 - 4g na 1 litr alkoholu w celu jego „postarzenia” (polepszenia, nadania charakteru) na czas 3 - 6 tygodni. Destylaty należy rozcieńczać do mocy spożywczej przed dodaniem płatków.

Płatki dębowe można wykorzystać do alkoholi domowych takich jak destylaty, wina, miody oraz nalewki. Nadają lekko złoty kolor i zmniejszają niechciane zapachy w mocniejszych alkoholach.

UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.


Waga (w kg):

0.1

Ostatnie opinie o 100 g - Płatki dębowe średnio opiekane: (Czytaj wszystkie opinie)
  • 5 Liitrów ślicznie krystalicznej gorzałki mi zmętniało na brudno-brązowo i zrobiło się gorzkie. Musiałem trafić na jakąś trefną partię płatków.
    Ocena: 100 g - Płatki dębowe średnio opiekane - 1/5 (1/5)
  • bardzo dobre czipsy dębowe, bimberek zyskuje fajny smak i aromat. Pierwsza klasa
    Ocena: 100 g - Płatki dębowe średnio opiekane - 5/5 (5/5)
Dodaj własną opinie o produkcie: