0

Zamówienia realizujemy bez opóźnień czasowych. Prosimy pomóż kurierowi - wybierz dostawę na przedpłatę, w miarę możliwości do paczkomatu.

Prasa do owoców F12

Prasa do owoców F12

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 159,00 PLN 129,27 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 8,99 PLN (przedpłata) 9,99 PLN (pobranie)
Punkty: Za zakup: 159, zakup za punkty: 0
Opis produktu

Prasa do wyciskania owoców F12

Prasa do owoców miękkich, do użytku domowego, produkt włoski. Doskonale nadaje się również do odciskania serwatki przy produkcji serów domowych, do odciskania startych ziemniaków ( np. na kartacze, placki ziemniaczane, pyzy,  do odzyskiwania z owoców nalewki po maceracji ).

Prosta i sprawdzona konstrukcja, bardzo łatwa do utrzymania w czystości.

Wymiary "kosza" wewnętrznego to:

średnica 12 cm wysokość 12,5 cm objętość ok.1,7 litra.  

Wymiary "kosza" zewnętrznego to:

średnica 14,5 cm, wysokość 11 cm, objętość ok. 1,7 litra.

Kosze wykonane ze stali INOX.

Prasa do owoców F12

Prasa do owoców to funkcjonalne urządzenie, które wykorzystać można na wiele sposobów. Doskonale sprawdzi się ono zarówno podczas przygotowywania nalewek czy wina, jak i po prostu smacznego soku lub musu. Tego typu sprzęt największą popularnością cieszy się w regionach świata słynących z produkcji wina – mamy tu więc na myśli Francję, Hiszpanię oraz Amerykę Południową. W niektórych winnicach w dalszym ciągu stosuje się tradycyjne prasy do winogron, jako że są one zarówno bardzo wydajne, jak i niezwykle solidne.

Klasyczna prasa do owoców składa się z reguły z niewielkiej beczki z drewna dębowego i żelaznego, ciężkiego mechanizmu prasującego. Wyróżnia się dwa rodzaje tego typu urządzeń: ramowe oraz hydrauliczne. Pierwsze z nich, czyli te ramowe, są przeznaczone do użytku domowego i pozwalają na jednorazowe wyciśnięcie od 5 do nawet 10 litrów soku. Do produkcji tego rodzaju pras stosuje się zarówno drewno, jak i stal. 

W pojemniku wyłożonym workiem filtrującym umieszcza się owoce, które następnie są zgniatane przy pomocy tłoka dociskanego ręcznie przy pomocy obrotowej śruby. Po zakończonej pracy wystarczy wyjąć worek z miąższem i resztkami owoców i odcedzić sok. Korzystając z tego typu prasy, twarde owoce, jak jabłka, brzoskwinie czy gruszki, należy w pierwszej kolejności rozdrobnić lub zmacerować.

Prasa hydrauliczna do zastosowań przemysłowych

Drugim rodzajem prasy do owoców jest prasa hydrauliczna. To profesjonalny sprzęt o przeznaczeniu przemysłowym, który jest stosowany głównie w fabrykach i zakładach przetwórstwa owocowego. Pozwala on na jednorazowe uzyskanie nawet kilkudziesięciu litrów soku. Budową jest on zbliżony do prasy ramowej, lecz tłok jest tu wprawiany w ruch nie przy pomocy rąk, lecz wytwarzanego przez wodę ciśnienia. Stąd jest to prasa hydrauliczna. Sok nie zostaje w tym przypadku w pojemniku z owocami, lecz spływa lejkiem do uprzednio przygotowanego specjalnie naczynia.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Dlaczego warto nam zaufać?

10 lat doświadczenia
Ponad 10 lat
doświadczenia
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne
zakupy
Rabaty i punkty
Atrakcyjne rabaty
Punkty lojalnościowe
Fachowe doradztwo
Fachowe doradztwo
i pomoc
Szybka i tania dostawa
Tania dostawa
Szybka realizacja
100% polska firma
100%
polska firma
Zamknij
Potrzebna pomoc?Oddzwonimy!
Kontakt ze sklepem