0

Książka "Nalewki z piwniczki farmaceuty" Marek Ellnain ISBN 9788363537500

Książka "Nalewki z piwniczki farmaceuty" Marek Ellnain ISBN 9788363537500

ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 34,80 PLN 33,14 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Punkty: Za zakup: 34, zakup za punkty: 0
Opis produktu

Dobrą nalewkę może przygotować każdy!
Nie trzeba skomplikowanej wiedzy na temat ziół czy owoców ani fachowego wykształcenia. Dobra będzie właśnie ta nalewka, która zachwyci naszych gości przy stole, a nie zdobędzie złoty medal na międzynarodowym konkursie. Dlatego wła­śnie istnieją różne przepisy na te same trunki, dlatego używa się alkoholu o różnej mocy i stosuje zmienny dodatek cukru.
Efekt oceniamy sami, wyciągamy wnioski i bogatsi o nowe doświadczenia... przygotowujemy kolejny nalew!
Nalewki z piwniczki farmaceuty to poradnik, który pomoże Tobie podejść do tematu przygotowywania nalewek bardziej świadomie. Marek Ellnain, na co dzień pracu­jący w aptece doktor farmacji, wzbogaca swoje receptury o fachowy komentarz.
Doradza na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania trunku, przytacza właściwości zdrowotne oraz, co bardzo ważne, punktuje możliwe interakcje z zażywanymi lekami.
Chociaż po nalewki sięgamy przede wszystkim dla smaku i przyjemności, warto wiedzieć o ich prozdrowotnym potencjale.
W poradniku znajdziesz przepisy m.in. na: nalewkę aloesową, dereniówkę, cynamo-nówkę, nalewkę z czarnej porzeczki czy też nalewkę kardamonową. prawie 50 receptur • fachowy komentarz farmaceuty • porady i wskazówki


Marek Ellnain
Dr nauk farmaceutycznych. Na co dzień pracuje w aptece, zajmuje się także lekami pochodzenia naturalnego, głównie surowcami ziołowymi, medycyną alternatywną oraz tradycyjną fitoterapią. Tytuł doktora uzyskał w 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w dziedzinie farmakognozji.
Pasję tworzenia nalewek, eksperymentowania ze smakiem oraz aromatem, zaszczepił w nim ojciec, a pierwszy trunek stworzył jeszcze przed rozpoczęciem studiów farmaceutycznych. Za najtrudniejszą w przygotowaniu uważa nalewkę z kozłka lekarskiego, a jego ulubioną jest pigwówka.

Oprawa twarda, 111 stron, 2018 rok

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem
[%contact_box%]