Uwaga! InPost przestaje wysyłać powiadomienia SMS o nadejściu paczki do usługi Paczkomat.
Prosimy sprawdzać status przesyłki w poczcie mailowej lub w aplikacji InPost.

Drożdże do RUMU Coobra Rum Yeast

Drożdże do RUMU Coobra Rum Yeast
Cena: 11,38 PLN 9,25 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Punkty: Za zakup: 11, zakup za punkty: 0
Ilość:
Opis

Drożdże gorzelniane do fermentacji melasy na RUM


Coobra Rum Yeast to niepowtarzalny szczep aromatycznych drożdży gorzelniczych.  Z jednego opakowania Coobra Rum Yeast  zrobisz 25 litrów nastawu o mocy 15 %. Długość fermentacji zależna jest od składników użytych w nastawie oraz temperatury fermentacji. Średnio zajmuje to od 5 do 8 dni. Zastosuj Coobra Rum Yeast przy fermentacji nastawów z melasy, cukru trzcinowego (nierafinowanego) oraz mieszanki nastawów melasy z glukozą.


Nastaw na RUM – krok po kroku czyli jak z 2 kg melasy i 4,5 kg cukru przyrządzić wspaniały i aromatyczny rum:


- do gotujących się w dużym garnku 3 do 5 litrów wody wsyp glukozę i melasę. Wyłącz płomień. Mieszaj tworzący się syrop aż składniki całkowicie się rozpuszczą.

- powstały syrop przelej do 30 litrowego plastikowego pojemnika fermentacyjnego. Dopełnij 25 litrami zimnej wody. Temperatura nastawu powinna mieć 22 – 28?C. Na tym etapie warto dodać płynny węgiel aktywny. Uniknie się dzięki temu rozwojowi niepotrzebnym aromatom powstałym w czasie fermentacji. 

- kiedy nastaw osiągnął wymaganą temperaturę (22-28?C) dodaj Coobra Rum Yeast. Utrzymując wskazaną temperaturę, czas fermentacji powinien zakończyć się po około tygodniu.
Ważne: nie zamykaj fermentatora rurką fermentacyjną! Cały proces wytwarzania rumu w ten sposób, przebiega bardzo burzliwie!

- po zakończeniu fermentacji zalecane jest dokładne sklarowanie nastawu. Trzeba usunąć wszelkie niepotrzebne drobiny.  Najlepsze do tego będą dwuskładnikowe środki klarujące takie jak np.: Fantom KLARMEDEL. Zlej nadstaw, uważając na osiadły na dnie osad. Zastosuj przeznaczone do tej czynności rurki. Przelej płyn do czystego pojemnika.

- oczyszczony i przelany nastaw należy teraz przedestylować. Najlepszy i najbardziej aromatyczny trunek otrzyma się przy mocy 84-88%. Destylatory pot-still wyciągną z nastawu jeszcze pełniejszy smak i aromat domowego rumu.

- powstały destylat rozcieńcz wodą (dobrej jakości) aby otrzymać 50% trunek. Odstaw na 3 dni. Po tym czasie dodaj węgiel aktywny – 100g na 10 litrów. Ta przyrządzony destylat odstaw na kolejne 3 dni pamiętając o codziennym mieszaniu. Po upływie 3 dni, przefiltruj przez bibułę bądź sączek filtracyjny.
Ważne: nie przepuszczaj destylatu przez kolumnę filtracyjną!  Utracisz przez to wiele aromatu rumowego.

- finalny etap wytwarzania domowego rumu z drożdżami Coobra Rum Yeast. Oczyszczony destylat rozcieńcz do 40%. Zamknij szczelnie i odstaw na miesiąc. Jeżeli chcesz aby Twój rum miał bardziej wyrazisty smak kokosowo-waniliowy koniecznie dodaj do dojrzewającego trunku płatki dębowe amerykańskie średnio opiekane (0,5 – 1 g na litr alkoholu).Słowa kluczowe: drozdze, drożdże, rum, coobra, rum yeast, melasa do rumu, drozdze do rumu, jak zrobić rum, nastaw na rum, jak zrobić rum w domu, kobra do rumu, destylacja rumu w domu

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Darmowa wysyłka
Szybki podgląd
Cena: 1 099,01 PLN 893,50 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 11,94 PLN 11,06 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 277,48 PLN 225,59 PLN netto
Darmowa wysyłka
Szybki podgląd
Cena: 1 499,00 PLN 1 218,70 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 48,31 PLN 39,28 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 6,99 PLN 5,68 PLN netto
Nowość
Szybki podgląd
Cena: 11,94 PLN 11,06 PLN netto
Darmowa wysyłka
Szybki podgląd
Cena: 1 299,00 PLN 1 056,10 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 3,90 PLN 3,17 PLN netto

Dlaczego warto nam zaufać?

10 lat doświadczenia
Ponad 10 lat
doświadczenia
100% polska firma
Towar widoczny
w sklepie jest
dostępny od ręki
Szybka i tania dostawa
Tania dostawa
Szybka realizacja
100% polska firma
Certyfikat dbałości
o prawa konsumenta
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne
zakupy
Rabaty i punkty
Atrakcyjne rabaty
Punkty lojalnościowe
Fachowe doradztwo
Fachowe doradztwo
i pomoc
100% polska firma
100%
polska firma
Zamknij
Potrzebna pomoc?Oddzwonimy!