Alembik Miedziany - Łabędzia szyja - 3 litry (1016)

Darmowa wysyłka
Alembik Miedziany - Łabędzia szyja - 3 litry (1016)
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 649,00 PLN 527,64 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Punkty: Za zakup: 649, zakup za punkty: 0
Ilość:
Opis

Ręcznie wykonany alembik miedziany inspirowany starą mauretańską tradycją, powszechnie używany na Półwyspie Iberyjskim i w Europie.

rnrn

Wszystkie elementy alembika są lutowane miedzią lub mosiądzem, bez użycia nitów. W ten sposób konstrukcja uzyskuje pożądaną szczelność. Chłodnica skraplająca zwana "wężownicą" połączona jest z kociołkiem przy pomocy mosiężnego szybkozłącza, co ułatwia szybkie rozłączenie poszczególnych elementów.  Zastosowanie w chłodnicy zarówno wlotu (na dole chłodnicy) jak i wylotu (na górze) zapewnia wydają kondensację zstępujących par, gdyż woda krąży w przeciwnym kierunku.

rnrn

Połączenie pomiędzy kociołkiem a kopułą należy uszczelnić taśmą teflonową lub tradycyjną metodą stosowaną od wieków - mąką żytnią wymieszaną z niewielką ilością wody. Po każdorazowym użyciu alembik należy rozebrać i dokładnie umyć.  Przed pierwszym użyciem oraz w przypadku dłuższego nieużywania alembika należy przeprowadzić destylację wstępną (na czystej wodzie), która pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń powstałym w procesie lutowania oraz tlenków miedzi powstałych przy długim przechowywaniu.

rnrn

W naszym sklepie oferujemy ten model alembika w pięciu pojemnościach: 5,5 litra, 10 litrów, 15 litrów, 20 litrów oraz 30 litrów.  Różnią się one jedynie rozmiarami i wagą. Kształt i zasada działania są takie same dla każdego z nich.

rnrn

Kupując alembik w naszym sklepie uzyskujesz dożywotni rabat w wysokości 5 % na zakupy pozostałych produktów z naszej oferty. Zapraszamy !

rnrn

Rozmiary:

rnrn
    rn
  • wysokość - 34 cm
  • rn
  • szerokość - 40 cm
  • rn
  • głębokość - 18 cm (średnica kociołka w najszerszym miejscu)
  • rn
  • waga - 1,4 kg
  • rn
rnrn

rnrn

Instrukcja użytkowania destylatorów miedzianych typu Alembik.

rnrn

Dziękujemy za zakup naszych produktów – jesteśmy pewni, że zakupiony alembik spełni Państwa oczekiwania. Wieloletnie doświadczenie i wiedza naszych rzemieślników oraz zastosowanie najlepszych materiałów pozwalają nam zaproponować produkty o najwyższej, jakości i doskonałym wyglądzie.Wszystkie nasze destylatory wytwarzane są z miedzi, ponieważ jest ona najlepszym materiałem do produkcji destylatorów, szczególnie pod względem swojej kowalności oraz doskonałej przewodności cieplnej, która ułatwia przewodzenie ciepła w kotle oraz chłodzenie w wężownicy. Dodatkowo, użycie miedzi wspomaga absorpcję siarki, jej związków oraz drożdży powstających w procesie fermentacji, których obecność w destylowanych produktach jest niepożądana i powoduje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

rnrn

Miedź pozwala także na ograniczenie ilości zanieczyszczeń biologicznych i utrzymanie słodkiego smaku destylatu.

rnrn

Czyszczenie i bieżąca obsługa alembika miedzianego:

rnrn

W przypadku pierwszego użycia miedzianego alembiku należy przeprowadzić proces destylacyjny z użyciem wody – ma to na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń powstałych w procesie produkcji destylatora. Aby zapewnić wieloletnią eksploatację alembiku, należy zachować go w czystości tak jak w przypadku innych urządzeń i wyposażenia. Jeżeli alembik jest używany sporadycznie, to należy go dokładnie wyczyścić przez odstawieniem i kolejnymi destylacjami – w przypadku krajów Półwyspu Iberyjskiego ma to miejsce po zakończeniu żniw. Proces czyszczenia usuwa wszystkie szkodliwe substancje odkładające się na ściankach alembiku od zbiornika po wężownicę. W celu oczyszczenia alembiku należy przeprowadzić destylację mieszanki mąki żytniej oraz wody w proporcji: 50% pojemności destylatora wypełniamy wodą, a 5% mąką żytnią.

rnrn

Przed rozpoczęciem destylacji czyszczącej, należy się upewnić, czy szyjka (Swan Neck) oraz wężownica nie są zatkane. Po założeniu hełmu alembiku należy uszczelnić wszystkie łączenia za pomocą mąki żytniej lub popiołu.

rnrn

Jeżeli alembik jest często używany, to destylacja czyszcząca z wykorzystaniem mąki nie jest konieczna i proces czyszczenia można przeprowadzić z wykorzystaniem samej wody.

rnrn

W procesie użytkowania alembiku, wykorzystywana do jego budowy miedź utlenia się i powoduje jego ciemnobrązowe zabarwienie. W celu wyczyszczenia jego zewnętrznej części, zalecamy tradycyjne metody takie jak wełna stalowa, woda oraz mydło. Po wyczyszczeniu spłukać czysta wodą z białym materiałem (np. gipsem wykorzystywanym w budownictwie).

rnrn

Jeżeli alembik będzie wykorzystywany do produkcji olejków eterycznych, to prosimy o zwrócenie uwagi na siadanie olejków oraz tworzenie się skorupy na ścianach zbiornika i rur. Prosimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu wszystkich elementów destylatora ciepłą woda w celu usunięcia tłuszczu, w szczególności rurki kondensacyjnej, gdyż po pewnym czasie może dojść do jej zablokowania.

rnrn

Należy zaznaczyć, że alembiki wykorzystywane do wytwarzania olejków eterycznych nie powinny być wykorzystywane do destylacji alkoholu, ponieważ w miarę upływu czasu miedź zostanie przesiąknięta olejkami i spowoduje zanieczyszczenie destylatów oraz w skrajnych przypadkach ich niezdatność do spożycia.

rnrn

Środki Bezpieczeństwa

rnrn

Podczas produkcji destylatów należy przedsięwziąć niezbędne środki bezpieczeństwa:

rnrn

Upewnić się, że miejsce, w którym będzie wytwarzany destylat, nadaje się do takich celów, jest czyste i dobrze oświetlone oraz posiada odpowiednią wentylację ze względu na pary uwalniane w procesie destylacji.
rnPrzed rozpoczęciem destylacji należy upewnić się, że rurki nie są zatkane – może to spowodować wytworzenie zbyt wysokiego ciśnienia. Nie należy również zbyt mocno ściskać hełmu, gdyż elementy zatykające rurkę mogą się podnieść. Przed rozpoczęciem właściwej destylacji zalecamy przeprowadzenie destylacji czyszczącej

rnrn

W przypadku zauważenia wycieków na łączeniach destylatora, do uszczelnienia należy użyć mąki żytniej lub pszennej zmieszanej z wodą.

rnrn

Nie należy wypełniać destylatora nadmierną ilością płynu. Należy kontrolować źródło ciepła, ponieważ zbyt wysoka temperatura może spowodować wypływ płynu z alembiku i zatkanie rurek. Zaleca się wypełnienie alembiku materiałem do destylacji do ¾ jego pojemności. Należy także zwracać uwagę na poziom wody w kotle – ma to duży wpływ na przebieg procesu destylacji.

rnrn

Prosimy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej temperatury – zbyt wysoka temperatura spowoduje długotrwałe zagotowanie się zawartości alembiku. Temperatura musi być regulowana w taki sposób, aby zawartość alembiku gotowała się możliwie jak najwolniej i dlatego po zagotowaniu się zawartości należy zmniejszyć ilość dostarczanego ciepła.

rnrn

Należy sprawdzać poziom wody w rurce kondensacyjnej (wężownicy) i utrzymywać możliwie najniższą temperaturę wody w wężownicy.

rnrn

Prosimy o rozwagę i ostrożność podczas procesu destylacji.

rnrn

rnrn

Przeczytaj o tajemniczych właściwościach miedzi

rnrn

rnrn

Kupując alembik w naszym sklepie uzyskujesz dożywotni rabat w wysokości 5 % na zakupy pozostałych produktów z naszej oferty.

rnrn

rnrn

Jak wygląda produkcja Miedzianego Alembika?

rnrn

Produkcja domowego alembika miedzianego

rnrn


rnGrubości blach w destylatorach miedzianych typu Alembik

rnrn

rnrn

rnrn
rn
rnrn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn
rn

rn
Grubość miedzi
Rozmiar Alembika
Część1 L1.5 L2 L3 L5.5 L10 L20 L30 L
A - Dno0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.7 mm0.8 mm0.8 mm0.9 mm1 mm
B - Bok0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0,6 mm
C - Wylot0.7 mm0.7 mm0.7 mm0.8mm0.8mm0.9 mm1 mm1 mm
D - Deflegmator0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
E - Rura0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
F - Spirala0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
G - Bok chłodnicy0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Grubość miedzi
Rozmiar Alembika
Część35 L40 L50 L60 L80 L100 L
A - Dno1 mm1 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.4 mm
B - Bok0,6 mm0,7 mm0,7 mm0,7 mm0.8 mm0.8 mm
C - Wylot1 mm1 mm1 mm1 mm1 mm1 mm
D - Deflegmator0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
E - Rura0.9 mm0.9 mm1 mm1 mm1 mm1 mm
F - Spirala0.8 mm0.8 mm1 mm1 mm1 mm1 mm
G - Bok chłodnicy0.5 mm0.5 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm0.6 mm
rn   
rn rnrn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn
Rozmiar Alembika1 L1.5 L2 L3 L5.5 L10 L20 L30 L
Masa netto kg0,81,31,51,72,33,25,16,3
rn   rnrnrn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn rn
Rozmiar Alembika35 L40 L50L60L80L100L120L150L
Masa netto kg8,51014
rn
rn
rn
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Szybki podgląd
Cena: 6,99 PLN 5,68 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 27,00 PLN 21,95 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 6,99 PLN 5,68 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 10,90 PLN 8,86 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 14,99 PLN 12,19 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 11,00 PLN 8,94 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 22,90 PLN 18,62 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 6,99 PLN 5,68 PLN netto
Bestseller
Szybki podgląd
Cena: 23,00 PLN 18,70 PLN netto

Dlaczego warto nam zaufać?

10 lat doświadczenia
Ponad 10 lat
doświadczenia
100% polska firma
Towar widoczny
w sklepie jest
dostępny od ręki
Szybka i tania dostawa
Tania dostawa
Szybka realizacja
100% polska firma
Certyfikat dbałości
o prawa konsumenta
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne
zakupy
Rabaty i punkty
Atrakcyjne rabaty
Punkty lojalnościowe
Fachowe doradztwo
Fachowe doradztwo
i pomoc
100% polska firma
100%
polska firma
Zamknij
Potrzebna pomoc?Oddzwonimy!