UWAGA: zamówienia złożone i opłacone w dniach 26.09.-01.10.2023 zostaną zrealizowane i wysłane w dniu 2.10.2023

100g-Płatki fr.dębowe mocno opiekane

100g-Płatki fr.dębowe mocno opiekane
Cena: 11,49 PLN 9,34 PLN netto
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 14,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Punkty: Za zakup: 11, zakup za punkty: 0
Ilość:
Opis

Francuskie płatki mocno opiekane (chipsy dębowe, wiórki dębowe) podnoszą ogólny charakter, bukiet i aromat win, wzmagają kolor. Poprawiają bukiet trunku, wydobywajac z niego aromaty kawy, karmelu i słodyczy za które odpowiada wysoki stopień przypieczenia płatków dębu.

Doskonale nadają się do uzyskania efektu „starego”, dojrzałego wina.

Przydają się także do tworzenia własnego koniaku, whisky, whiskey, bourbonu i wódek gatunkowych. Z powodzeniem można je stosować także do śliwowicy, czy innych owocowych nalewek celem dodania charakteru i efektu maturacji trunku.

Jeśli chodzi o destylaty doskonale nadają się do wyrobu alkoholi z wyrazistym smakiem: koniaków, whisky, starek czy bourbonów. Ze względu na ich moc, na tych płatkach dębowych mocno opiekanych pożądany efekt uzyskiwany jest najszybciej.

Wykres smaku płatków dębowych mocno opiekanych:

 


Ogólne informacje o płatkach:
Chipsy dębowe, oferowane w naszym sklepie są importowane od największego w Europie francuskiego producenta płatków dębowych. Wytwarzane są z najlepszych gatunków francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie - Quercus sessiflora oraz Quercus robur - bezpośrednio z francuskich lasów.  Przed procesem produkcji drewno jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy. Płatki posiadają wszelkie unijne certyfikaty do stosowania ich w przemyśle alkoholowym.

Sposób użycia płatków:
20g na 5 do 10l alkoholu.
Płatki dębowe dodajemy w ilości 2 - 4g na 1 litr alkoholu w celu jego „postarzenia” (polepszenia, nadania charakteru) na czas 3 - 6 tygodni. Destylaty należy rozcieńczać do mocy spożywczej przed dodaniem płatków.

Płatki dębowe można wykorzystać do alkoholi domowych takich jak destylaty, wina, miody oraz nalewki. Nadają lekko złoty kolor i zmniejszają niechciane zapachy w mocniejszych alkoholach.
 

UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.

 

Potrzebujesz pomocy w kwesti używania płatków? Nie ma problemu, śpieszymy z pomocą - sprawdź TUTAJ jak używać płatków dębowych zarówno do trunków mocnych jak i win

Poszukujesz płatków o innym stopniu opieczenia? W naszym sklepie znajdziesz także płatki francuskie dębowe:Słowa kluczowe: płatki dębowe, platki, platki debowe, wiorki debowe, wiórki, uszlachetnianie destylatu, wódka dębowa, beczki do whisky, karmel do bimbru, posmak beczki dębowej, maturacja, dojrzewanie wina

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Darmowa wysyłka
Szybki podgląd
Cena: 2 999,00 PLN 2 438,21 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 7,64 PLN 6,21 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 11,94 PLN 11,06 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 29,00 PLN 27,62 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 199,28 PLN 162,02 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 8,25 PLN 6,71 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 69,00 PLN 56,10 PLN netto
Szybki podgląd
Cena: 8,55 PLN 6,95 PLN netto

Dlaczego warto nam zaufać?

10 lat doświadczenia
Ponad 10 lat
doświadczenia
100% polska firma
Towar widoczny
w sklepie jest
dostępny od ręki
Szybka i tania dostawa
Tania dostawa
Szybka realizacja
100% polska firma
Certyfikat dbałości
o prawa konsumenta
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne
zakupy
Rabaty i punkty
Atrakcyjne rabaty
Punkty lojalnościowe
Fachowe doradztwo
Fachowe doradztwo
i pomoc
100% polska firma
100%
polska firma
Zamknij
Potrzebna pomoc?Oddzwonimy!